Terapia Prowokatywna

Wydawnictwo: METAmorfoza
Provocative Therapy
83-916677-3-1
mantra

Pierwszy w Polsce, fundamentalny, fantastyczny podręcznik PODEJŚCIA PROWOKATYWNEGO autorstwa samego twórcy! PODEJŚCIE PROWOKATYWNE, pierwotny kontekst – terapia. Konkretny system działań i oddziaływań. Świetnie sprawdza się również w coachingu, zarządzaniu, życiu rodzinnym, koleżeńskim, w uczeniu, i oczywiście w terapii. PODEJŚCIE PROWOKATYWNE w komunikowaniu się z podwładnymi, szefami,...

PODEJŚCIE PROWOKATYWNE w komunikowaniu się z podwładnymi, szefami, klientami, pacjentami, uczniami, mężem, żoną, dziećmi... Po prostu z ludźmi.

Lekko, żywo, żywiołowo, z humorem, jednocześnie naprawdę serio, po prostu bardzo skutecznie.

Uwaga! Jeśli nie KOCHASZ LUDZI, nie wierzysz, że W KAŻDYM JEST COŚ CENNEGO – nie stosuj podejścia prowokatywnego. Dla własnego bezpieczeństwa!

Najzabawniejszy podręcznik kliniczny wszech czasów.

Była studentka i dyplomantka Franka podczas autobusowej podróży przez Alaskę w celu rozpoczęcia swojej pierwszej pracy klinicznej, o godzinie 2:30 w nocy stwierdziła, że nie może zasnąć. W pewnej chwili postanowiła poczytać tę książkę. Wkrótce śmiała się tak głośno, że kierowca autobusu zapytał: „Młoda damo, czy brała pani prochy?” Spowodowało to kolejny wybuch śmiechu, co z kolei obudziło pasażerów. Jej wyjaśnienie „czytam książkę mojego profesora, ona jest taka zabawna!” wywołało karcący syk kierowcy, który zabronił jej czytania „tak zabawnej książki kiedy inni śpią”. Próbując zachować ciszę za pomocą dłoni przyciśniętej do ust prychała, fukała, krztusiła się i nadal tarzała się ze śmiechu. Relacjonowała to później mówiąc „Był gotów wykopać mnie z autobusu w środku nocy na kompletnym pustkowiu. Powiedzcie ludziom, żeby nie czytali tej książki, kiedy inni śpią!“

UWAGA! Czytanie tej książki w obecności innych osób może powodować problemy. Czytelnicy donoszą, że wpadają w głośny rechot, z którego muszą się potem gęsto tłumaczyć.

Rafał Rodak | 2016-05-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Czy terapeuta musi być śmiertelnie poważny? Współczujący i empatyczny? A może zdynstansowany?

Frank Farelly prezentuje nam swoje podejście do terapii i pacjentów. Czasem zabawne, prowokujące i śmieszne. Czasem bezpośrednie, wręcz bezczelne. Za to zawsze z wielkim sercem i wiarą w ludzi i ich potencjał.

O odkrywaniu metody prowokatywnej i jej skuteczności z pierwszej ręki - od jej twórcy. W wielu miejscach ubawiłem się setnie, czytając opisy interwencji terapeutycznych oraz reakcje pacjentów. Warto przeczytać, choćby raz :)

AniaOl | 2014-12-30
Przeczytana: lipiec 2014

Nie przekonałam sie do końca, co do skuteczności terapii, ale książkę czyta się bardzo dobrze i daje szersze spojrzenie na możliwości terapeutyczne

Yooki | 2013-01-21

Terapia prowokatywna jest tematem kontrowersyjnym. Sięgnęłam po tą książkę przypadkiem i przeczytałam z zainteresowaniem.
Zawiera oczywiście ogólny opis założeń ale też studia przypadków. I właśnie te ostatnie czynią książkę tak ciekawą.
Co prawda są to opisy przypadków amerykańskich pacjentów ale można je spokojnie odnieść do naszych warunków.

Książka napisana jest przede wszystkim z humorem dzięki czemu łatwiej przyswoić część "naukową", której przecież w temacie psychologii nie da się pominąć.
Nie mogę powiedzieć żebym zaśmiewała się do łez podczas lektury - jak to sugeruje jedna z recenzji na okładce - ale wiele razy się uśmiechałam:)

Robert Narloch | 2016-07-07
Daniel | 2016-05-04