Świadomość Emocjonalna. Źródło Wewnętrznej Równowagi i Zrozumienia

Okładka książki Świadomość Emocjonalna. Źródło Wewnętrznej Równowagi i Zrozumienia
Dalajlama XIVPaul Ekman Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
312 str. 5 godz. 12 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Emotional Awareness. Overcoming the Obstacles to Psychological Balance and Compassion
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
312
Czas czytania
5 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324621651
Tłumacz:
Marta Borkowska
Tagi:
emocje odczytywanie emocji inteligencja emocjonalna
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Trwała przemiana Richard J. Davidson, Daniel Goleman
Ocena 7,2
Trwała przemiana Richard J. Davidson...
Okładka książki HBRs 10 Must Reads for New Managers Robert B. Cialdini, Michael D. Watkins, Daniel Goleman, Herminia Ibarra, John P. Kotter, William Oncken Jr., Donald L. Wass
Ocena 7,6
HBRs 10 Must R... Robert B. Cialdini,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
38 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
183
59

Na półkach: , , ,

Pierwszy raz zaraz po przeczytaniu jakiejś książki zastanawiam się, czy powinienem pisać opinię bezpośrednio po jej zakończeniu, pod wpływem emocji czy nawet - być może - zbyt pozytywnego nastroju. I taka świadomość to już jest wpływ powyższej pracy. Powyższy nastrój jak i pozytywne emocje - tak samo. Opinia taka może nie być obiektywna lecz naznaczona może być - siłą rzeczy - pewną dawką stronniczości. Ale teraz myślę, że po co komuś obiektyne opinie (?) Jeśli w ogóle istnieje coś takiego jak "obiektywna opinia" - ponieważ z założenia (tak mi się wydaje) opinia służy wyrażaniu subiektywnych osądów. Wiele można sobie zaszkodzić działając pod wpływem "dotkliwych" (wyrażenie z tej książki), a więc negatywnych emocji i takiegoż nastroju. Także innym, ale zwlaszcza sobie (czytając tę książkę w pewnym momencie pomyślałem sobie, jak bardzo Buddyzm jest - w pozytywnym znaczeniu słowa jak też w pewnym sensie - egoistyczny. Korzyści dla innych są wtórne - w pewnym sensie można tak uważać). Ale chyba pisząc opinię pod wpływem pozytywnych stanów umysłu (czego jestem świadomy) nikomu nie zaszkodzę, ani tym bardziej sobie samemu.

Nie zgadzam się z opinią, jakoby w tej książce za dużo było Paula Ekmana - współautora, partnera rozmów Dalajlamy, których zapis stanowi niniejszą pozycję. Dla mnie obecność Dalajlamy jest oczywista, ale sam P. Ekman - przynajmniej dla mnie - reprezentuje mój w pełni raczej zachodni światopogląd czy punkt widzenia, mimo że zdaje sobie sprawę nieustannie z możliwości ograniczeń z tym związanych, jest bardzo otwarty, ma analityczny i chłonny umysł, nie jest wcale dogmatyczny i nawet doznaje osobistej przemiany życia emocjonalnego pod wpływem Dalajlamy. Zadaje bardzo trafne pytania (reprezentatywne dla człowieka z Zachodu), jego wywody są również takie. Przyznam, że musiałem pokonać pewne uprzedzenie, bowiem P. Ekman jest psychologiem behawioralnym, ale teraz już zupełnie inaczej widzę tę teorię jak i sam fakt posiadania uprzedzeń. Dalajlama z kolei chwilami nawet humorystycznie nazywa siebie "heretykiem", nauczał studentów, aby poddawali w wątpliwość nawet to, co mówił i czego nauczał sam Budda (który również zalecał indywidualne, analityczne traktowanie jego nauki, niedogmatyczne - aby wyrobić umiejętność samodzielnego myślenia, oceny i pełnej świadomości). Tak więc nic "na wiarę". Dla przykładu pod wpływem spotkań z naukowcami Zachodu Dalajlama kwestionuje tradycyjną buddyjską kosmologię zawartą w pismach.

Z tej książki coś emanuje, jakaś dobroć - i to się udziela. Za chwilę zabieram się zatem za "Sztukę Szczęścia", która również jest rozmową z Dalajlamą, tym razem innego naukowca ze świata Zachodu. Chyba nie będzie temu końca, wystarczy raz się "wkręcić" ;)

Pierwszy raz zaraz po przeczytaniu jakiejś książki zastanawiam się, czy powinienem pisać opinię bezpośrednio po jej zakończeniu, pod wpływem emocji czy nawet - być może - zbyt pozytywnego nastroju. I taka świadomość to już jest wpływ powyższej pracy. Powyższy nastrój jak i pozytywne emocje - tak samo. Opinia taka może nie być obiektywna lecz naznaczona może być - siłą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    431
  • Przeczytane
    58
  • Posiadam
    24
  • Chcę w prezencie
    9
  • Teraz czytam
    9
  • Psychologia
    3
  • Ulubione
    3
  • Filozofia
    2
  • Psychologia i socjologia
    2
  • Rozwój, psychologia
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świadomość Emocjonalna. Źródło Wewnętrznej Równowagi i Zrozumienia


Podobne książki

Przeczytaj także