Rosslyn a Święty Graal

Rosslyn and the Grail
978-83-246-0370-1
Graal, templariusze, historia, tajemnica
historia

Prawda o kaplicy w Rosslyn, XV-wiecznej szkockiej świątyni od lat inspirującej poszukiwaczy dawnych mitów i legend, nie została dotąd w pełni ujawniona. Zwolennicy spiskowej teorii dziejów, a także samozwańczy interpretatorzy tekstów biblijnych i apokryficznych uważają, że skrywa ona grobowiec Marii Magdaleny, widzą w niej tajną komandorię templariuszy, a nawet miejsce narodzin wolnomularstwa. Te teorie niewiele mają wspólnego z prawdą historyczną.

Robert Witoslawski | 2015-10-14
Ania | 2013-09-09