Archaeology. Theories, Methods and Practice
83-7255-031-X
archeologia, teoria, metody
historia
gall21

Wszędzie wokół nas widać ślady dawnych działań człowieka. Niektóre z nich to pozostałości po starannie przemyślanych konstrukcjach, wznoszonych po to, aby mogły długo trwać, jak piramidy w Egipcie, Wielki Mur w Chinach lub świątynie w Ameryce Środkowej czy Indiach. Inne, takie jak pozostałości systemów nawadniających Majów w Meksyku czy w Belize, stanowią widomy ślad działań, których pierwotnym celem wcale nie było wywieranie wrażenia na patrzących, a jednak do dziś budzą respekt ze względu na skalę przedsięwzięcia, którego są świadectwem.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Wilczek | 2014-01-24
Na półkach: Przeczytane, Archeologia

Książka warta polecenia osobom które już coś poczytały o archeologii i tym tematem się interesują, i chcą powiększyć swoją wiedzę. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla studentów archeologii/historii ale i wykładowców.

Podręcznik akademicki, dla osób jedynie interesujących się archeologią będzie to za ciężka lektura.

Samigina | 2016-08-22
Przeczytana: 2012 rok

Dobre przygotowanie do przygody z archeologią :)

devin | 2011-09-03
Na półkach: Przeczytane, Archeologia
Przeczytana: grudzień 2010

Książka miała być podręcznikiem akademickim. Miała, ponieważ jej forma jako odbiorców wskazywałaby raczej przedszkolaków, a nie studentów.

Autorzy potrafią zagmatwać najprostsze pojęcia, używają tautologizmów. Ba! Starają się tłumaczyć rzeczy, których tłumaczyć nie trzeba- zanim czytelnik zada pytanie, autorzy już na nie chcą odpowiadać.

Szczerze mówiąc- na tę publikację szkoda czasu i pieniędzy.

Kolejny dowód na to, że nie zawsze za wielkimi nazwiskami idą wielkie tytuły.

ineedadollar | 2014-07-20

Dobre wprowadzenie dla studentów archeologii

Kasjan | 2016-11-05
Przeczytana: listopad 2015