zachowaj sprawny umysł przez całe życie

Okładka książki zachowaj sprawny umysł przez całe życie Ian Robertson
Okładka książki zachowaj sprawny umysł przez całe życie
Ian Robertson Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Rebis
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Rosslyn a Święty Graal Mark Oxbrow, Ian Robertson
Rosslyn a Świę... Mark Oxbrow, Ian Ro...

Pochłonąłem tę książkę w ciągu jednego dnia. Autor - Ian Robertson - jest irlandzkim profesorem psychologii. Książka niniejsza - ma następujący podtytuł: Praktyczne metody zwiększania możliwości twojego umysłu. Liczy sobie blisko 230 stron. Mamy mnóstwo w niej ciekawostek, na temat odżywiania, na temat zwiększania swojej produktywności. Bardzo wiele - Autor przeznaczył na zagadnienia związane z mózgiem, neuroprzekaźnikami i jego pracą. Nazwał mózg jako najbardziej skomplikowane narzędzie we wszechświecie. Przez książkę łatwo się "brnie". Mamy w niej także mnóstwo tabelek, ćwiczeń. Publikacja ta w zasadzie jest przeznaczona dla nieco starszych odbiorców. I tutaj przypomniała mi się psychologia rozwojowa z czasu studiów : nigdy nie jest za późno na naukę czegoś nowego. Kładziony jest nacisk na zdrowe odżywianie, dietę, na ruch i świeże powietrze, na odpoczynek, ale także - na "ruch" umysłowy - między innymi na intensywną naukę języków obcych. Książka nie jest jednak cegiełką. Wydawnictwo znane, cenione. O ile na przykład jest sporo na temat picia wina - a ja jestem całkowitym abstynentem od 2017 roku (Autor pisze o jego delektowaniu się) - to na przykład o kofeinie mniej przychylnie się wypowiada. Polecam, pełna anegdot, ale i badań naukowych , ćwiczeń, eksperymentów.

Mało czegoś nowego, czego nie znamy z innych książek. Metody i techniki, brak ćwiczeń na pamięć.

• Psychologia - umysł, uczenie się, pamięć
  • Rozwój
  • Pamięć/Koncentracja/Efektywna Nauka
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki zachowaj sprawny umysł przez całe życie