Playwise
978-83-7648-448-8
dziecko, wychowanie, rozwój
Pistacia

Książka napisana przez dwoje amerykańskich psychoterapeutów, zajmujących się problemami dzieci i rodzin. Autorzy podsuwają mnóstwo pomysłów na proste zabawy i gry edukacyjne, które pomogą rodzicom w przekazaniu dzieciom podstawowych wartości moralnych oraz w nauce współżycia w grupie rówieśników. Podpowiadają, jak rozwijać ważne cechy charakteru dziecka: wrażliwość i pewność siebie, otwartość na innych i odwagę, świadomość moralną i twórcze myślenie. Doradzają, jak sprawić, aby teraz i w przyszłości łatwiej było mu dokonywać właściwych wyborów. Jeśli masz dzieci, pracujesz z dziećmi lub opiekujesz się nimi, ta książka będzie dla ciebie prawdziwym kompendium wiedzy.

[opis wydawcy]

Amel V | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Świetny poradnik jak wychowywać dzieciaki poprzez zabawę i grę. Każdą nawet najpoważniejszą i najtrudniejszą umiejętność, wartość, postawę moralną można kształtować u szkrabów i nastolatków poprzez zabawy i gry. Kierując się zaleceniami autorów można zafundować swoim dzieciom szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo oraz dorastanie w beztroskim domu. Trzeba tylko wykrzesać w sobie pokłady szaleństwa i chęci do świetnej zabawy.
Zresztą te porady sprawdzą się też w przedszkolach, na obozach, koloniach, półkoloniach i w szkołach.
Kiedy byłem mały chętnie oglądałem Akademię Pana Kleksa. Ten poradnik pokazuje, że wystarczy odrobina chęci i pomysłowości, żeby dla własnych kochanych dzieciaków zmienić dom (mieszkanie) w szaloną Akademię, którą przepełnia śmiech, dobra energia i w której można nauczyć się jak być uczciwym, dobrym, zrównoważonym i nowoczesnym małym człowiekiem.
Historyjki o dzieciakach, które same w swoich społecznościach zajmują się dobroczynnościom i zmienianiem świata na...

Justyna Zander | 2016-07-06
Przeczytana: lipiec 2016

Zdecydowanie najlepszy poradnik dla rodziców (i nauczycieli), jaki czytałam. Zasługuje na uwagę, ponieważ podaje wiadomości w sposób bardzo przystępny, zrozumiały. Treść jest podzielona w sposób logiczny na rozdziały. Dzięki temu można wracać do interesujących fragmentów wielokrotnie. Każdy rozdział, oprócz wiedzy teoretycznej, zawiera również wskazówki dla wychowawców, przykłady z praktyki terapeutycznej autorów poradnika i ćwiczenia dla dorosłych i dzieci. Celem ćwiczeń proponowanych w książce jest kształtowanie charakteru dziecka, a "przy okazji" budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych, wskazówki dotyczące podziału obowiązków domowych, wspólnych wypraw, zabaw.
Bardzo polecam :)

leukone | 2016-09-12