Szejkowie, myśliciele, terroryści

Tłumaczenie: Marek Dziekan
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
The dream palace of the Arabs
83-7227-257-3
bursztynowa

Świetna eseistyka zawierająca ogromny ładunek informacyjny. Autor - Libańczyk osiadły w Nowym Jorku, specjalista od stosunków międzynarodowych i problemów Bliskiego Wschodu - jest doskonałym kronikarzem, wyjaśniającym skomplikowane idee świata arabskiego. Ze szczerą pasją, żywym, bogatym językiem opisuje ostatnie sto lat poprzez losy arabskich intelektualistów, poetów i pisarzy. Zgodnym podziwu obiektywizmem tłumaczy psychologiczny wymiar arabskiej polityki, intelektualne, duchowe i moralne dylematy tego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Bertelsmann Media, 2002

gladki87 | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Szejkowie, myśliciele, terroryści. Z tytułu mogli bu pozostać w zasadzie tylko myśliciele. Takie odczucie pojawiło się u mnie po zapoznaniu się z treścią. Na dodatek okrutne skakanie po datach,chronologii nie uświadczyłem. Chociaż niewątpliwie warta sprawdzenia w celu pogłębienia wiedzy.

Monia | 2013-11-27
deszczowypies | 2012-02-10
gaik27 | 2011-12-19
Aleksandra | 2010-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2009 r.
wwwildflower | 2016-09-14
gosiaque | 2016-08-13