Teksty i pisma biznesowe

Seria: Osobisty Mentor
Wydawnictwo: Onepress
Writing for Business: Expert Solutions to Everyday Challenges (Pocket Mentor)
Harvard Business
biznes, finanse

Narzędzia komunikacji pisemnej w biznesiezasady tworzenia przejrzystych tekstówUwagi dotyczące dokumentów technicznychReguły pisania e-mailiCzy stosujesz świadomie zasady sprawnej komunikacji, gdy tworzysz krótką notatkę służbową lub obszerne sprawozdanie, redagujesz oficjalne pismo albo też list elektronicznya Czy zastanawiasz się, w jaki sposób najefektywniej da się przekazać zamierzone treści albo na ile skutecznie wpłyniesz na swoich odbiorcówa Naucz się łączyć perswazyjną treść przekazu z najbardziej adekwatną formą. Twój Osobisty Mentor dostarczy Ci cennych wskazówek na temat tego, jak pisać różne rodzaje tekstów. Podpowie Ci, jak wyostrzyć styl, nadać przesłaniu odpowiednią wyrazistość i zwiększyć jego efektywność. Sprawdź:jak buduje się lekki i perswazyjny akapit,czemu warto przeprowadzić organizację materiału,dlaczego strona czynna czasowników jest Twoim sprzymierzeńcem,co zyskujesz, dostosowując przekaz do odbiorcy,czego możesz nauczyć się z zalecanej literatury.Książki z serii Osobisty Mentor są rzetelnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i potencjalne słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu te niewielkie przewodniki stanowią niezawodne wsparcie przy rozwiązywaniu codziennych problemów szybciej, efektywniej i bardziej profesjonalnie.Bądź menedżerem, który potrafi:budować jasne i niebudzące wątpliwości przekazy,trzymać się kluczowych zasad tworzenia korespondencji,pisać teksty zwięzłe i zawierające maksimum informacji,błyskawicznie nakreślić szkic dowolnego dokumentu.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.