Ekipa do zabijania

Rasstrelnaja komanda
978-83-929630-0-4
literatura faktu
nika

Unikatowy dokument o więziennym życiu w Związku Radzieckim, w Kazachstanie i na Białorusi. Oleg Ałkajew prawie całe swoje dorosłe życie spędził za drutami kolczastymi, tyle że w charakterze pracownika kolonii karnej czy więzienia. Jego szczera opowieść o więziennym życiu, o panujących tam zasadach i porządkach, odsłania wiele tajemnic tego zamkniętego świata. Szokujące szczegóły wykonywania wyroków śmierci - to pierwszy współczesny dokument o procedurze egzekucji.
[nota wydawcy]

sonia poniatowska | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Książka opowiada o faktycznych realiach politycznych na Białorusi za czasów Łukaszenki oraz o życiu więziennym od wewnątrz a także o karze śmierci i jej wykonaniu. Szczera 'spowiedź' jednego z naczelników więzienia, zamieszanego niejako w porwania i morderstwa wysokich rangą polityków na Białorusi. Warto przeczytać !

Piotr | 2015-11-27
Przeczytana: styczeń 2012