Astrologia, Astronomia, Astrofizyka

astrologia, astronomia, astrofizyka
Adam

pawel415 | 2014-01-07
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Gdy lubisz spoglądać na nocne niebo, gdy zastanawiasz się, kto spoglądał na nie przed tobą, ta książka jest dla Ciebie. Krótka historia obserwacji kosmosu przez człowieka, najkrócej mówiąc.

Mateusz | 2015-03-22
Przeczytana: 20 marca 2015

Istotnie w tytule brakuje na początku słowa "historia...". Wypożyczając tę książkę spodziewałem się dowiedzieć co nieco o metodach astrologii (które są, ale w małej ilości) oraz o prawach rządzących wszechświatem itd.
Tylko rozdział "Astrofizyka" pomija po trochu historię tej dziedziny skupiając się na fizyce, ale i tak większość stron tego rozdziału porusza temat jasności gwiazd (skupia się na niektórych rodzajach gwiazd zmiennych) i promieniowaniach. Ale nie można od książki, która ma lekko ponad 200 stron wymagać za wiele informacji.

Rafaello | 2015-09-27
Przeczytana: 10 lutego 1994