Warhol 1928-1987

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
83-89677-24-5
biografia, Warhol, malarz, artysta
blues

Książka przedstawia krótką biografię Warhola i jego liczne dzieła. "Płacili mi za to, że robiłem wszystko, co tylko sobie życzyli. Jeśli chcieli rysunek buta, wykonywałem go, poprawiałem go wedle ich wskazówek - robiłem wszystko, co mi kazali... - poprawiałem tak, żeby było dobrze... Po całym tym poprawianiu komercyjne rysunki miały jakiś wyraz i styl. W podejściu ludzi, którzy mnie...

Książka przedstawia krótką biografię Warhola i jego liczne dzieła.
"Płacili mi za to, że robiłem wszystko, co tylko sobie życzyli. Jeśli chcieli rysunek buta, wykonywałem go, poprawiałem go wedle ich wskazówek - robiłem wszystko, co mi kazali... - poprawiałem tak, żeby było dobrze... Po całym tym poprawianiu komercyjne rysunki miały jakiś wyraz i styl. W podejściu ludzi, którzy mnie wynajmowali było pewne uczucie, wiedzieli, czego chcą, nalegali, czasem się wzruszali. Proces tworzenia sztuki komercyjnej był automatyczny, lecz liczyło się podejście z uczuciem" (fragment)

Agnieszka | 2011-03-10
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo przyjemnie wydany album. Zawiera treściwą biografię Warhola. Jest to praca zbiorowa.Niestety książka nie zawiera nazwisk autorów biografii.

Jacus19 | 2016-09-05
Lophophora Williamsii | 2016-05-25