Wino. Degustacja

Wydawnictwo: Hachette
La degustation
978-83-7575-699-9
Inne

To wspaniała książka dla wszystkich, którzy chcieliby zrozumieć wino, nauczyć się je degustować i odkrywać jego smaki i aromaty. "Degustacja win" to pomysł na miły i elegancki prezent dla bliskiej osoby. Pierre Casamayor, znawca tematu, krok po kroku omawia zagadnienia degustacji, tak aby początkujący smakosz mógł ocenić wino wszystkimi zmysłami ? wzrokiem, węchem i smakiem, oraz potrafił ubrać w słowa swoje wrażenia. Autor pokazuje jak rozpoznać różne style wina: od białych wytrawnych po różowe, musujące i słodkie, jak przygotować kieliszki, w jakiej temperaturze zaserwować wino oraz w jaki sposób otworzyć butelkę.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.empik.com