Wino. 80 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0125-9
Wino

Wino w 80 pytaniach Pierre Casamayor (wybitny enolog, autor wielu publikacji na temat wina) wprowadzi cię w świat wina, odpowiadając na 80 pytań zadawanych przez debiutantów i zaawansowanych winomanów. Jak poznać winną latorośl Dowiesz się, skąd się biorą aromaty wina, co to są odmiany winorośli, terroir i na czym polega uprawa winnicy. Zrozumieć wino i jego etykietę Wino nie będzie miało...

Wino w 80 pytaniach

Jak poznać winną latorośl

Zrozumieć wino i jego etykietę
Wino nie będzie miało przed tobą żadnych tajemnic. Dowiesz się, jak powstało i jak dojrzewało, nim trafiło do twojej piwnicy. Nauczysz się, jak czytać etykietę i wybierać odpowiednie trunki.

Przechowywać i cieszyć się winem
Stworzysz piwnicę odpowiadającą twoim gustom, nauczysz się przechowywać wino w najlepszych warunkach i degustować je tak, by sprawiało ci jak najwięcej przyjemności.

rasilio | 2015-08-12
brokka | 2014-05-03