Paczka

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-048-1
beletrystyka, literatura
Kamila

Akcja Paczki rozpoczyna się w Warszawie. Były pilot, Karol Drewnicki, pozbawiony praw do wykonywania zawodu ze względu na wykrytą wadę serca, oprócz pilotowania samolotu i prowadzenia samochodu nie potrafi nic konkretnego. Zostaje więc taksówkarzem, aby zarobić na życie. Pewnego dnia podwozi tajemniczego człowieka, który w jego samochodzie celowo zostawia pakunek. Znajduje się w nim...

Pewnego dnia podwozi tajemniczego człowieka, który w jego samochodzie celowo zostawia pakunek. Znajduje się w nim supernowoczesne urządzenie komputerowe. Karol otrzymuje propozycję dostarczenia urządzenia do Finlandii. Przyjmuje ofertę, nie do końca jednak udaje mu się wykonać zadanie. Adresata przesyłki, Hermman, odnajduje martwego z raną postrzałową w głowie. Czek, który Karol otrzymuje jako zapłatę Karol, okazuje się nieważny.

Meme | 2011-08-24
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Każdy z nas zapewne lubi otrzymywać prezenty. Z ogromnym uśmiechem na twarzy rozdzieramy szeleszczący papier i w nadziei uchyla wieczko kartonika, by zobaczyć w środku coś niezwykłego. Główny bohater ostatnio przeczytanej przeze mnie lektury pt.”Paczka” także „dostał” paczkę. Ale czy przyjął ja tak entuzjastycznie jak my prezent od rodziców na urodziny? Kolejną pozycją, którą miałam możliwość przeczytać jest debiut Pana Andrzeja Staszewskiego. Przyznaję się po raz kolejny, że jestem osobą ciekawską i znów moja ciekawość wzięła górę co do osoby Pana Andrzeja. Po półgodzinnym męczeniu wyszukiwarki Google moimi pytaniami, dowiedziałam się, że Pan Staszewski jest (najprawdopodobniej) młodym i ambitnym dziewiętnastolatkiem, który postanowił wydać swoje pierwsze dzieło razem z Wydawnictwem Novae Res. Choć było mi żal, że znalazłam tak mało informacji na jego temat, cieszyłam się, że moje trudy w ogóle zostały uwieńczone sukcesem. Z entuzjazmem, a zarazem chęcią odkrycia czegoś nowego...

Ella | 2015-05-18
Algoforos | 2013-11-08