Między Poznaniem a Kresami

Wydawnictwo: Avalon
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wspomnienia
edka

Jan Karol Motty (prawnuk autora Przechadzek po mieście Marcelego Motty'ego) urodzony w 1927 roku w Oporowie k/Szamotul; absolwent Wydziału Prawa i Admłnistracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; całe życie poświęcił pracy w budownictwie krakowskim, w tym ponad siedem lat, kierując budowami eksportowymi w CSRS, po ukończeniu studiów specjalistycznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od lat młodzieńczych szczególnie interesował się literaturą polską i dziejopisarstwem. Przez szereg lat przygotowywał się do opisania dziejów rodziny, a w szczególności do napisania biografii rodziców.

edka | 2010-08-13

czytałam z zapartym tchem
bo jest tam o mojej rodzinie

Baśka | 2015-10-08