Zagadki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Barbara

Cytat ze Wstępu: "Wiele mówi się i pisze o roli rozrywek umysłowych w procesie wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego: w doskonaleniu techniki rachunkowej, nauczaniu środowiska społeczno-przyrodniczego oraz w rozwijaniu twórczej aktywności dzieci. Istnieją różne rozrywki umysłowe, różna jest ich struktura i sposób rozwiązywania. Wśród rebusów, krzyżówek, wybieranek obrazkowych,...

Cytat ze Wstępu:
Istnieją różne rozrywki umysłowe, różna jest ich struktura i sposób rozwiązywania. Wśród rebusów, krzyżówek, wybieranek obrazkowych, układanek, uzupełnianej i jeszcze wielu innych, są także zagadki. Najpopularniejsze są zagadki - wierszyki i zagadki ortograficzne.
(...) Ponieważ zagadki cieszą się wśród dzieci ogromnym zainterezowaniem toteż nauczyciele tak w przedszkolu jak i w szkole wykorzystują je bardzo często w celu realizacji zamierzeń dydaktyczno-wychowawczych.
(...) Niniejszy zbiór zagadek to rezultat kilkuletniej pracy polegającej na zbieraniu ich przede wszystkim w czasopismach dla dzieci. W szczególności wykorzystano zagadki umieszczone w Misiach, Świerszczykach i Płomyczkach. Spora ich część została ułożona przeze mnie.
(...) Sądzę, że tak spory zbiór uporządkowany i zebrany w jedną całość będzie doskonałą pomocą dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi.

emyla | 2011-08-15
Barbara | 2010-08-11