Nasz Papież. Historia życia Karola Wojtyły

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księga Świętych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
83-7221-592-8
papież, Jan Paweł II
religia
kamk

Nasz Papież to historia Karola Wojtyły/Jana Pawła II w kilkudziesięciu scenkach z jego życia. Obejmuje czas od jego narodzin w Wadowicach, przez okres krakowski po wybór na Stolicę Św. Piotra i zamach 13 maja. Kolejne rozdziały opisują burzliwe lata osiemdziesiąte, zakończone upadkiem muru berlińskiego, lata dziewięćdziesiąte, kiedy Jana Paweł II był z jednej strony ostro kontestowany, a z drugiej otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika TIME (1994), a wreszcie przygotowania do Roku Jubileuszowego. Akcja książki kończy się w roku 2000.

hokejmaniak | 2014-10-31
Przeczytana: kwiecień 2004