Dekalog dla Polaków

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
religia, papież, Jan Paweł II
religia

Jan Paweł II wygłosił do Polaków dziesięć fundamentalnych homilii o przykazaniach Dekalogu. Było to w takim momencie w naszych dziejach, że zachłyśnięci wolnością nie chcieliśmy słuchać trudnych słów Papieża. Homilie wtedy wygłoszone pozostały do dziś nieodrobioną katechezą. "Dekalog dla Polaków" rozpoczyna się wstrząsającym reportażem Jarosława Szarka opisującym atmosferę, w jakiej Jan Paweł...

"Dekalog dla Polaków" rozpoczyna się wstrząsającym reportażem Jarosława Szarka opisującym atmosferę, w jakiej Jan Paweł II głosił Polakom homilie o Dekalogu. Po nim Czytelnik odnajdzie wspaniały, utrzymany w wyjątkowej poetyce esej bp. Józefa Zawitkowskiego, nawiązujący do treści dziesięciu homilii Ojca Świętego o przykazaniach Bożych, a dalej już wszystkie dziesięć katechez Jana Pawła II - właściwy Dekalog dla Polaków - poprzedzonych wprowadzeniami zaproszonych Autorów. Całość wieńczy piękna homilia o przykazaniu miłości.

Wśród Autorów, którzy pomagają nam odrobić katechezę o Dekalogu, są: ks. bp Józef Zawitkowski, ks. Edward Staniek, o. Tomasz Dąbek, ks. Robert Nęcek, ks. Wiesław Piotrowski, Sebastian Musioł, ks. Jan Augustynowicz, ks. Krzysztof Syrek, Tomasz P. Terlikowski, o. Witold Kawecki, Judyta Syrek, Janusz Michałowski... i najważniejszy z Autorów: Jan Paweł II.

źródło opisu: rafael.pl

źródło okładki: rafael.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!