Wiersze i ćwiczenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Człowiek w firmie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
9788373919129
poezja
tostaky

Zaginiony w roku 1964 roku zeszyt wierszy, niepozorny, stustronicowy w czarnej oprawie, zawierający utwory z przygotowywanego wówczas tomiku Miłosza "Gucio zaczarowany" oraz przekłady. Miał być to upominek od Miłosza dla Marka Skwarnickiego, poety i redaktora "Tygodnika Powszechnego". Wówczas przesyłka zaginęła, ale Miłosz odnalazł ją w roku 2002 w papierach po swym zmarłym bracie Andrzeju i dopilnował, by adresat ją otrzymał. Tomik zawiera autorskie wersje tekstów oraz faksymile rękopisu Miłosza.

tivrusky | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 maja 2014

Nie umiem Miłosza.

Tych sto kilkadziesiąt stron wystarczyło zaledwie, by złapać pewną rytmikę, pewną melodię jego tekstów. Zarówno własnych, jak i tych tłumaczonych. Pozostaje jedynie dalej w to brnąć, a gdy już naumiem się Miłosza tak na dobre, tak jak trzeba, tak jak pan Bóg przykazał, wrócę i przeczytam jeszcze raz. Bo pewne struny zostały trącone, pewne tęsknoty obudzone i pewien głód wywołany. To miłe bardzo.

Ale póki co jeszcze Miłosza nie umiem.

rokita49 Boruta | 2013-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Wracam do tej starannie wydanej książki wiele razy.W tle bardzo ciekawa historia brulionu z ręcznie przepisywanymi wierszami,który Miłosz wysłał w Stanach do Marka Skwarnickiego i który zaginął na wiele lat.Jest też historia przyjaźni łączącej obydwu poetów.

Andrzej | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Jak na pierwsze poważniejsze spotkanie z poezją Miłosza od czasu liceum wrażenia dużo lepsze niż kiedyś. Chyba dojdzie do kolejnych "spotkań".
Tak na marginesie - bardzo ciekawe wydanie, zwłaszcza kopie pisma Miłosza, zdjęcia, i sama historia zbioru robi wrażenie.

CzytelnikIX | 2016-08-16
Trithemius | 2016-07-29