poezja

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://tezeusz.pl

natalia | 2016-09-03
Przeczytana: 02 września 2016

Ogromnie trudno jest mi ocenić całość, uśrednić swoją ocenę, ale...Haśka to jednak Haśka. Bezsprzeczna czarodziejka słowa.

| 2015-10-21

Wspaniałe wiersze! Pani Poświatowska to moje odkrycie tej jesieni. Poleciła mi to osoba z LC i zostałam zaczarowana tą poezją a także życiem i całą osobą tej wielkiej i niedocenionej poetki.
Wiersze oddają to kim była, są tak osobiste, tak prawdziwe, tak piękne. Pomogły mi w tych szarych dniach października.

Poprzez przenikający na wskroś tą lirykę erotyzm poetka zaklinała śmierć pragnąc przedłużyć stan upojenia, zachłystywania się życiem. Była jak ptak ze złamanym skrzydłem,który mimo bólu wciąż próbował wzbić sie do lotu.
Pisała chyba najwspanialsze wiersze o życiu, czerpania z niego garściami samej dryfując na granicy egzystencji między tu i teraz a tym co może być po. Jej wiersze to hymny na cześć życia i miłości. Łapczywość z jaką żyła odcisnęła sie w słowach, wyznaczała rytm jej wierszy.
Poezja refleksyjna i zmysłowa zarazem,a jednocześnie ma w sobie coś z pieśni żałobnych tak przejmująca.
Być moze żeby w pełni zrozumieć jej teksty było by dobrze zaznajomić sie z biografią, która jest równie przejmująca co sama poezja. Jednocześnie tłumaczy skąd te porywy, czasem ton ironiczny, czasem zuchwałe bluźnierstwo i krzyk, i wczepianie się paznokciami w wygłodniałe słowa, jakby dzięki temu miała przetrwać jej forma cielesna.