Byłem Szefem Wywiadu U Naczelnego Wodza

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Doskonała, obszerna, bogato udokumentowana praca członka Rządu RP na uchodźstwie odpowiedzialnego za wywiad, uczestnika i naocznego świadka sprawy polskiej w czasie II wojny światowej. zapisane wspomnienia przynoszą nowe spojrzenie na działanie Polskich Sił zbrojnych na zachodzie, nowe fakty w sprawie śmierci generała Sikorskiego. Książka przedstawia niedopowiedziane lub całkowicie przemilczane tajemnice dotyczące II wojny światowej, które w wystarczającym stopniu nie zostały zapisane i przekazane przez historyków. Autor był świadkiem sytuacji i rozmów brzemiennych w skutki. Wkład Polskich Sił zbrojnych i Rządu Londyńskiego, a także wszystko czego dokonał Naród Polski w kraju i poza jej granicami, miało kapitalne znaczenie dla zwycięstwa sił alianckich w II wojnie światowej.

PUP25 | 2013-12-02
BestialReader | 2012-12-19