Chicken Soup for the Soul: The Book of Christmas Virtues
8373019499
zbiór opowiadań, nowel

Niech lektura tej książki będzie natchnieniem dla twej duszy i ogrzeje twoje serce w to i każde następne Boże Narodzenie. Życzliwość i troska kobiety, która przygotowuje wypełnione podarkami świąteczne paczki dla ludzi ze schroniska dla bezdomnych. Radość z tego, że można przygotować wspaniałe święta Bożego Narodzenia... w środku sierpnia. Miłość, która pozwala przebaczać i nie pamiętać o...

Miłość, która pozwala przebaczać i nie pamiętać o złych chwilach.
Wdzięczność, którą odczuwasz wobec tych, którzy pracują w Wigilię, dzięki czemu ty i twoja rodzina możecie przygotować takie święta, o jakich zawsze marzyliście.
Wiara dziecka, które ufa mocno w to, że Święty Mikołaj je znajdzie, niezależnie od tego, w jak trudnej sytuacji znalazła się jego rodzina.
Prostota, która każe ci zatrzymać się i spojrzeć z czułością na kominek z tektury, który stał w twoim domu nim kupiliście dom z prawdziwym kominkiem.
Zachwyt towarzyszący oglądaniu świata przez pryzmat starego, zniszczonego żłóbka, którego widok wpisał się na zawsze w zakamarki twojego serca.

Wszystko to sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są takie niezwykłe i wyjątkowe; dzięki temu zaczynamy pojmować prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że lektura tej książki stanie się częścią twojej świątecznej tradycji, będzie natchnieniem dla twej duszy i ogrzeje twoje serce w to i każde następne Boże Narodzenie.

źródło opisu: Rebis, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Weronika Rudnicka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Perfekcyjnie wprowadza w melancholijny, przedświąteczny nastrój. Zawiera podnoszące na duchu opowiadania, które pomagają dostrzec prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Większość z nich jest napisana przyjemnym, uroczym językiem, chociaż zdarzają się także trochę gorsze fragmenty. Mimo wszystko polecam każdemu do przeczytania w grudniu-rzeczywiście po lekturze moja dusza czuje się dobrze nawilżona ;)

Cogaiseoir | 2013-02-11
Przeczytana: 2011 rok

Najlepszy prezent na Boże Narodzenie. Do czytania przez cały rok, idealna książka na poprawę humoru i samopoczucia!

Każdy przeżywa ten czas na swój sposób - jedni w gronie rodzinnym, inni z ukochaną osobą, ktoś jeszcze ze złamanym sercem. I każdy znajdzie tu tytułowy balsam dla duszy - który koi, pokrzepia i pozwala wierzyć, że świat ma dla nas jeszcze wiele niespodzianek :)

chickencoop | 2013-01-09
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Piękne, choć nie porywające, ale nie raz zakręciła mi się łezka w oku :)

Marta | 2010-07-28

Jeśli brakuje śniegu i świątecznej atmosfery jest to idealna książka aby ją poczuć i zapamiętać że Boże Narodzenie to jedno z piękniejszych świąt!

niebieskaZosia | 2017-06-04

Niezwykle cenie sobie serie ksiazek Balsam dla duszy. Pierwsza ksiazke z tej serii przeczytalam wiele lat temu i sie nia zachwycilam. Do tej pory zdarza mi sie wracac do tej lektury. Jako, ze kocham swieta Bozego Narodzenia tym bardziej z wielka przyjemnoscia siegnelam po Balsam dla Duszy na Boze Narodzenie. Pomysl na ksiazke super, jednakze nie wiem czy to slabe tlumaczenie jednakze ksiazka nie porywa. Kilka historii jest ciekawych, ale niestety Balsam dla Duszy na Boze Narodzenie nie bedzie ksiazka po ktora bede siegac w grudniu. Wielka szkoda

Grazia | 2018-01-01
Na półkach: 2018, Przeczytane