Chicken Soup for the Soul: The Book of Christmas Virtues
8373019499
zbiór opowiadań, nowel

Niech lektura tej książki będzie natchnieniem dla twej duszy i ogrzeje twoje serce w to i każde następne Boże Narodzenie. Życzliwość i troska kobiety, która przygotowuje wypełnione podarkami świąteczne paczki dla ludzi ze schroniska dla bezdomnych. Radość z tego, że można przygotować wspaniałe święta Bożego Narodzenia... w środku sierpnia. Miłość, która pozwala przebaczać i nie pamiętać o...

Miłość, która pozwala przebaczać i nie pamiętać o złych chwilach.
Wdzięczność, którą odczuwasz wobec tych, którzy pracują w Wigilię, dzięki czemu ty i twoja rodzina możecie przygotować takie święta, o jakich zawsze marzyliście.
Wiara dziecka, które ufa mocno w to, że Święty Mikołaj je znajdzie, niezależnie od tego, w jak trudnej sytuacji znalazła się jego rodzina.
Prostota, która każe ci zatrzymać się i spojrzeć z czułością na kominek z tektury, który stał w twoim domu nim kupiliście dom z prawdziwym kominkiem.
Zachwyt towarzyszący oglądaniu świata przez pryzmat starego, zniszczonego żłóbka, którego widok wpisał się na zawsze w zakamarki twojego serca.

Wszystko to sprawia, że Święta Bożego Narodzenia są takie niezwykłe i wyjątkowe; dzięki temu zaczynamy pojmować prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że lektura tej książki stanie się częścią twojej świątecznej tradycji, będzie natchnieniem dla twej duszy i ogrzeje twoje serce w to i każde następne Boże Narodzenie.

źródło opisu: Rebis, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Weronika Rudnicka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Perfekcyjnie wprowadza w melancholijny, przedświąteczny nastrój. Zawiera podnoszące na duchu opowiadania, które pomagają dostrzec prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Większość z nich jest napisana przyjemnym, uroczym językiem, chociaż zdarzają się także trochę gorsze fragmenty. Mimo wszystko polecam każdemu do przeczytania w grudniu-rzeczywiście po lekturze moja dusza czuje się dobrze nawilżona ;)

Cogaiseoir | 2013-02-11
Przeczytana: 2011 rok

Najlepszy prezent na Boże Narodzenie. Do czytania przez cały rok, idealna książka na poprawę humoru i samopoczucia!

Każdy przeżywa ten czas na swój sposób - jedni w gronie rodzinnym, inni z ukochaną osobą, ktoś jeszcze ze złamanym sercem. I każdy znajdzie tu tytułowy balsam dla duszy - który koi, pokrzepia i pozwala wierzyć, że świat ma dla nas jeszcze wiele niespodzianek :)

chickencoop | 2013-01-09
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Piękne, choć nie porywające, ale nie raz zakręciła mi się łezka w oku :)

Marta | 2010-07-28

Jeśli brakuje śniegu i świątecznej atmosfery jest to idealna książka aby ją poczuć i zapamiętać że Boże Narodzenie to jedno z piękniejszych świąt!

Natasza | 2016-09-28
niebieskaZosia | 2016-07-09