Endal

Okładka książki Endal Allen Parton, Sandra Parton
Okładka książki Endal
Allen PartonSandra Parton Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Niesamowite historie reportaż
reportaż
Niesamowite historie
Hachette Polska
2011-05-18
2011-05-18
2009-01-01
Zwierzęta wojna literatura faktu

Wciągająca książka pokazująca w piękny sposób przyjaźń człowieka ze zwierzęciem oraz jak dzięki niej można przetrwać wszelkie przeszkody w życiu.

Wspaniała książka o sile oddziaływania psa na ludzką psychikę i o tym, że zwykłe, biszkoptowe zwierzę może naprawdę zdziałać cuda... To także opowieść o wielkiej sile miłości, która może przetrwać wszystko. Polecam szczególnie tym, którzy stracili nadzieję na wyleczenie...

Piękna, ciepła a co najciekawsze autentyczna historia o niepełnosprawnym Allenie Parton i psie Endal. Nie podejrzewałam, że pies przewodnik może być zarówno tak ogromną pomocą przy podstawowych czynnościach jak i tak pomocnym wsparciem osychicznym i mentalnym.
Jestem zaskoczona ich wzajemną, niesamowitą i oddaną relacją.
Polecam każdemu.

Jestem zaskoczona ich wzajemną, niesamowitą i oddaną relacją.
Polecam każdemu.

Piękna a zarazem wzruszająca historia, w ktorej pokazane jaką wielka miłość może powstać miedzy człowiekiem a psem . Możemy zobaczyć jak pies potrafi pomagać w życiu chorego człowieka. Książka warta przeczytania :)

W sumie, na książkę natknęłam się w bibliotece i zwróciłam na nią uwagę tylko dzięki osobliwemu tytułowi. Zaciekawiona streszczeniem, stwierdziłam, że to może być coś godnego przeczytania :) I nie pomyliłam się, a nawet przez kilka dni po przeczytaniu książki, nie byłam w stanie myśleć o czymś innym :)

Ogólnie, lektura jest pisana z perspektywy dwóch osób - poszkodowanego w wypadku Allena i jego żony Sandry, co mimo, że fajnie wpływa na akcję, to czasami sprawia, że w niektórych wydarzeniach poniektóre rozdziały się cofają, bo powiedzmy z perspektywy męża jest już dawno po wyjściu ze szpitala, a w rozdziale pisanej przez jego żonę, jesteśmy dopiero na momencie wychodzenia ze szpitala. Jednak nawet pomijając to, lektura bardzo silnie oddziałuje na emocje, a wydarzenia są tam opisane szczerze i bez ogródek, autorzy nie ukrywają gorszych chwil, zarówno przed posiadaniem psa, jak i po podjęciu decyzji o jego przygarnięciu. Kolejnym plusem książki jest to, że pisana jest tak luźnym i łatwym w rozumieniu językiem, więc czyta się ją naprawdę szybko. Generalnie, resztę musicie ocenić sami, bo dla mnie jest to typ książki, który na każdego wpływa inaczej - jedni czują wzruszenie, inni snują refleksje, a jeszcze inni mogą czuć smutek, po drastycznym wydarzeniu, jakie przeżył bohater.

Allen Parton i jego żona Sandra wiedli szczęśliwe życie po małżeństwie. Pewnego dnia, podczas odbywania służby w Zatoce Perskiej, Allen miał przykry w późniejszych skutkach wypadek samochodowy. Po przetransportowaniu do szpitala, okazało się, że stracił on pamięć. Nie pamiętał ani żony, ani dzieci, ani życia sprzed wypadku... Gdy po licznych załamaniach, depresjach i odwiedzinach u wielu lekarzy, wydaje się, że już nie ma nadziei, w życiu pary nieoczekiwanie pojawia się biszkoptowy szczeniak rasy labrador o imieniu Endal. Wkrótce okazuje się, że pod maską miłego psiaka, Allen odnajduje najwierniejszego przyjaciela i terapeutę, który nie tylko pomaga właścicielowi wrócić do zdrowia, ale też troszczy się o jego los, na każdym kroku...

Ogólnie, lektura jest pisana z perspektywy dwóch osób - poszkodowanego...

Kierując się wyborem wypożyczenia książki, nie byłam oryginalna wśród reszty czytelników- do przeczytania również skusił mnie ten uroczy psiak. Przeglądałam książki na półce, nagle wpadła mi ta lektura w dłonie i spojrzał na mnie tymi słodkimi oczami piesek, na które widok od razu się rozczuliłam... Jakże inaczej postąpić? Musiałam ją wypożyczyć i przeczytać!
Książka dostarczyła mi wielu emocji, wśród których były łzy wzruszenia, ale również łzy spowodowane śmiechem. Endal to naprawdę uroczy psiak, który zaskakuje swoim talentem pomagania swojemu wybranemu, niepełnosprawnemu panu. Na końcu książki, gdy czytałam o coraz gorszym stanie zdrowia tego biszkoptowego labradora, po prostu popłynęły mi łzy z oczu.
Nie mam wątpliwości, że to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam.

Książka...

Historia człowieka który zostaje ranny podczas wojny. Wraca do domu już jako inwalida. Traci pamięć, nie poznaje swojej żony. Zaczyna się żmudny proces rehabilitacji który nie przynosi żadnych efektów. Pewnego dnia pojawia się Endal - pies przewodnik. To dzięki oddaniu Endala Allen wraca do swojej rodziny.
Wspaniała, autentyczna historia ludzi i ich psa. Autorzy przedstawiają nam jaką miłością może pokochać nas pies nie oczekując nic w zamian.

Wspaniała, autentyczna historia ludzi i ich psa. Autorzy...

Cudo *.* NIESAMOWITA HISTORIA <3

Cudo *.* NIESAMOWITA HISTORIA <3

Opowieść o najpiękniejszej rzeczy jaka może przydarzyć się człowiekowi - bezwarunkowej miłości psa, o tym jak biszkoptowy labrador ratuje człowieka przed nim samym i pozwala odnaleźć sens życia, tam gdzie już go nie było.

Piękna książka dla miłośników psiaków. Polecam!

Piękna książka dla miłośników psiaków. Polecam!

• Literatura faktu
  • Zwierzęta