Straszny Koniec

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski
Cykl: Straszny Koniec (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Awful End
8372009740
powieść angielska
Jola

Kiedy oboje rodzice Eddiego Dickensa zapadają na chorobę, od której żółkną, odrobinę marszczą się na obrzeżach i zaczynają trącić termoforami, zostaje postanowione, że chłopiec powinien na pewien czas zamieszkać w domu krewnych, znanym jako Straszny Koniec. Niestety krewnymi tymi są szalony Jack i Jeszcze Szaleńcza Stryjenka Szarlotta, a w dodatku nie wygląda na to, żeby Eddie i jego nowi...

Niestety krewnymi tymi są szalony Jack i Jeszcze Szaleńcza Stryjenka Szarlotta, a w dodatku nie wygląda na to, żeby Eddie i jego nowi opiekunowie mieli szansę kiedykolwiek dotrzeć do celu podróży... Rzecz dzieje się w XIX wieku, z udziałem ludzi o brzydkiej cerze, zbiegłych sierot i wypchanego gronostaja imieniem Malcolm. Ta urocza i przezabawna powiastka jest pierwszą "pełnometrażową" fabułą Philipa Ardagha, a opowiedziane w niej przygody dostarczą znakomitej rozrywki dzieciom od lat ośmiu do osiemdziesięciu.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2002

źródło okładki: http://muza.com.pl/

jagarkar | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Czytanie tej książki to czysta frajda! Szczególnie polecam fragment z zegarkiem, mistrzowski! ;)

Jola | 2010-08-01
Przeczytana: 25 grudnia 2009

Co jakiś czas wracam do tej przesympatycznej opowieści. Urocza i przezabawna opowiastka z udziałem przesympatycznych bohaterów i wypchanego gronostaja Malcolma. Coś przezabawnego!

Szeptucha | 2015-06-28
Na półkach: 2015, Przeczytane, Dziecięce
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Książeczka w sumie jest trochę zabawna, ale większość żartów powtarza się wielokrotnie, przez co "Straszny koniec" sporo na tym traci.

dorota_eulalja | 2010-11-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Specyficzny, cudowny humor. Autor traktuje dzieci na równi z sobą.

Paula | 2011-01-27

Super ;)