Krym. Półwysep rozmaitości oraz Lwów, Kijów, Odessa

Wydawnictwo: Bezdroża
Krym
jusola

Krym, choć formalnie jest częścią Ukrainy, charakteryzuje oryginalna kultura i niepowtarzalna atmosfera. Jego egzotyczne piękno i bogate dziedzictwo, które zachwyciły w przeszłości Adama Mickiewicza i Aleksandra Puszkina, do dziś oczarowują coraz to nowych przybyszów: Ruiny pamiętające czasy starożytnych Greków sąsiadują tu z pełnymi uroku pałacami, a głosy muezinów mieszają się z dźwiękiem cerkiewnych dzwonów.

Przewodnik Krym. Półwysep rozmaitości to już szóste wydanie jednej z nielicznych polskich pozycji poświęconych temu magicznemu miejscu. Publikacja została wzbogacona o propozycje siedmiu tras, które pomogą zaplanować podróż, szczególnie osobom wybierającym się na Krym po raz pierwszy. Obok wyczerpujących opisów krymskich zabytków Czytelnik odnajdzie tu m.in. zaktualizowane informacje na temat komunikacji, noclegów i orientacji w regionie. Rozdział krajoznawczy pozwoli poznać niezwykłą kulturę półwyspu, a prawie 40 przejrzystych map pomoże zlokalizować jego największe atrakcje.

Isadora | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Półwysep Krymski leży w południowej części Ukrainy i jest największym półwyspem Morza Czarnego - tyle wie chyba każdy przeciętny obywatel naszego kraju. Niestety, nasza wiedza na temat tego zakątka świata przeważnie na tym się kończy, no może jeszcze czasem komuś zaświta w głowie co nieco o konferencji jałtańskiej i słynnej Flocie Czarnomorskiej lub też zadźwięczą echa mickiewiczowskich "Sonetów krymskich" wychwalających nieokiełznane piękno i magię tej krainy.

Przewodnik "Krym - półwysep rozmaitości" jest publikacją niezwykłą, która w rzetelny, wszechstronny i przejrzysty sposób uświadomi Wam, że bogactwo i różnorodność tego, co ma on do zaoferowania, może przyprawić o ból głowy, zachwyt i niedowierzanie.
Strategiczne położenie, które sprzyjało burzliwej historii oraz mieszaniu się kultur, religii i nacji, nadspodziewanie łagodny klimat, który ukształtował majestatyczne, dumne i dzikie piękno przyrody oszałamiają niepowtarzalną, wyjątkową atmosferą, której próżno szukać gdzie...

jusola | 2010-07-29
Na półkach: 2010, Przeczytane, W domu
Przeczytana: 29 lipca 2010

Świetnie wydany przewodnik, który można nosić w torbie z powodzeniem i bez obawy, że się rozpadnie. Nie za ciężki, ale pełen informacji niezwykle przydatnych w podróżowaniu po Krymie (np. komunikacja,ceny, wstępy, godziny otwarcia). Napisany lekkim stylem, bogaty w informacje nie tylko geograficzne, ale i kulturowo-historyczne - rzetelne.
Sprawdził się w podróży!

Tadeusz45 | 2013-02-10

Opinia "IZADORY"

stasia | 2011-06-14

Bardzo słaby przewodnik. Nie polecam...

Antoni Leśniak | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015