Dealing with Genes. The Language of Heredity
83-7180-163-7
Język, geny
popularnonaukowa
dona

Znakomite wprowadzenie do genetyki dla każdego, kogo fascynuje ta niezwykła szybko rozwijająca się dziedzina wiedzy. Książka, opatrzona licznymi, bardzo czytelnymi ilustracjami, pozwala zrozumieć uniwersalne mechanizmy genetyczne i przyjrzeć się pracy naukowców.

Toficzek | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Nie polecam jej jako wprowadzenia do genetyki, gdyż opisane w niej tematy są omawiane z pominięciem podstawowych zagadnień. Może to zrazić do genetyki osobę, która dopiero co próbuje rozeznać się w tej dziedzinie. Niektóre tematy są napisane trochę niezrozumiale i trzeba przeczytać dany fragment drugi raz by go zrozumieć.
Mogę ją za to polecić osobom, które na genetyce się już znają. Może i część informacji jest już nieaktualna, ale myślę, że można znaleźć w mniej kilka przydatnych informacji.

Piotrr | 2014-04-15
Przeczytana: 1997 rok