W afekcie

Tłumaczenie: Agnieszka Pusz-Lis
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Hot Blooded
83-724-5873-1
romans, powieść
Poetyka

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nowy Orlean. Seria morderstw młodych kobiet. Znana psycholog Samantha Leeds, gospodyni radiowego talk show, z przerażeniem odkrywa, że będzie następną ofiarą. I że nieuchwytnym zbrodniarzem może być ktoś, kogo zna. Ktoś, kogo obdarzyła zaufaniem i uczuciem...

[www.amber.sm.pl]

sygin | 2013-12-01
Przeczytana: październik 2013

„W afekcie” Lisy Jackson jest pierwszą częścią siedmiotomowego cyklu thrillerów, których akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie. Książki łączy ze sobą nie tylko miejsce akcji, ale i pewna liczba „stałych” postaci, pojawiających się choćby w charakterze tła. „W afekcie” nie jest moją pierwszą książką autorstwa pani Jackson, swego czasu pozytywnie zaskoczyła mnie książką „Noc tajemnic”, gdy więc w ręce wpadła mi kolejna pozycja sygnowana jej nazwiskiem bez zwłoki zabrałam się za czytanie, zwłaszcza, że fabuła zawiera pewne wątki religijne, które uznałam ze szczególnie interesujące.

Główną bohaterką książki jest Samantha Leeds psycholog, która zamiast tradycyjnej praktyki prowadzi nocne radiowe audycje, w czasie których dzwoniący do rozgłosi słuchacze opowiadając o swoich problemach i przemyśleniach. Choć jej audycja cieszy się niezwykłą popularnością prywatnie Samantha wiedzie spokojne, nieco samotne życie. Wszystko zmienia sie gdy Nowym Orleanem zaczynają wstrząsać wiadomości o...

Infinifable | 2015-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Po przeczytaniu książki jednym tchem, nasunęło mi się kilka refleksji. Na przód wychodzi tytuł - "W afekcie" nie do końca mi pasuje do tej książki, kręcę trochę nosem. Moim zdaniem bardziej pasowałoby: "Pokuta", "Pokuta za Twoje winy" a może i chociaż: "Grzech". Bo jednak występowały nawiązania religijne, a te słowa często można było przeczytać. Następne primo: powieść o Pani Psycholog, a jednak zabrakło mi myślenia stricte psychologicznego, zgłębiania tego zawodu, wczucia się w bohaterów. Najbardziej złościły mnie morderstwa, które w zasadzie pozostawały bez komentarza lub jak kto woli - były opisane, ale lakonicznie. Spokoju nie daje mi jeszcze główna postać, która tyle przeszła, ocierała się o żal, gorycz, smutek, złość, rozpacz i można było zrobić z tego nawet niezłe studium psychologiczne, a kończyło się na kilku zdaniach. No i nie mogę nie wspomnieć o końcu, który może rozczarować - tak jak cała akcja książki jest utrzymana w statycznym rytmie, tak koniec to takie hop siup....

anetag174 | 2013-03-18
Na półkach: Thriller, Przeczytane

Na początku książki pomyślałam: O Jezu, znów ten oklepany temat - czyli radiowa gwiazda prześladowana przez kogoś tam. Ale w połowie książka zrobiła się ciekawsza.

ArtP | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Książka z gatunku soft-kryminałów. Mało szybkiej akcji, raczej stonowane tempo wydarzeń, ale po przeczytaniu tej książki sięgnę po inną tej autorki po tym jak przeczytałem opis innych tytułów inne mogą być ciekawsze.

gosiurka | 2013-04-20

Początek okropnie długi , wiem , że trzeba pewne wyjaśnienia dać, ale wstęp zawiera ok 40% książki, a potem fakt robi się ciekawie.

| 2012-04-02

bardzo fajna polecam ;] uwielbiam Bentza i Montoye ;*

daria | 2011-10-12

Fajna książka, jak każda L.J.

Nikita24 | 2016-12-03
książek: 1919