Mądrość Wody

The Knowledge of Water
83-7150-758-5
powieść
Morrigan

Styczeń 1910 roku. Po niezwykle obfitej w deszcze jesieni większość rzek w północnej Francji nieoczekiwanie a błyskawicznie występuje z brzegów; ich wody zmiatającą wszystko falą przelewają się przez Paryż, niemal zatapiając miasto. To najszybsza powódź, jaka do tej pory nawiedziła miasto, a zarazem najbardziej niszcząca; większego poziomu wód nie odnotowano w kronikach od 1658 roku. Na...

Styczeń 1910 roku.

Na tym tle rozgrywają swój niesamowity taniec trzy postaci.

Zagadkowy mężczyzna dręczony poczuciem winy i uwikłany w mroczną tajemnicę sprzed lat…

Piękna kobieta trawiona żądzą, mogącą pogrzebać w gruzach marzenie jej życia.

Ich oboje prześladuje szaleniec usiłujący wymusić zadośćuczynienie za morderstwo, o którym żadne z nich nie ma najmniejszego pojęcia.

Morrigan | 2010-07-25
Przeczytana: 2002 rok

Dobrze napisana powieść, nawet z wątkiem kryminalnym, jest tam i miłość oraz wspaniale opisany Paryż z początku XX wieku.

Katedra | 2016-08-01
Przeczytana: 2000 rok