Equites
Komedie
dona

Komedie Arystofanesa to nie tylko sprośne żarty, nie tylko wyśmiewanie VIP-ów, ale i piękna liryka, patriotyzm, a przede wszystkim poważne, choć rozwiązywane na wesoło problemy: doprowadzenie do zawarcia pokoju, naprawa szkolnictwa, krytyka literacka. Znajdziemy u starożytnego komediopisarza mnóstwo spraw aktualnych i dzisiaj. Czytajmy go więc, aby się dowiedzieć: - jak cieszyć się jadłem,...

- jak cieszyć się jadłem, napitkiem, seksem wśród wojennej zawieruchy (Acharnejczycy);
- jak pozbawić władzy w państwie demagoga, złodzieja i oszusta (Rycerze);
- jak nie spłacić długów zaciągniętych przez nieodpowiedzialnego synalka (Chmury);
- jak uleczyć ojca z miłości do pieniędzy i władzy nad ludźmi (Osy);
- jak wyglądają rozkosze życia w pokoju (Pokój).

Magda | 2015-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2015