Problemy demograficzne Polski przed wejściem do Unii Europej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815126
historyczna

Książka zawiera opracowania wielu wybitnych autorów przygotowane na podstawie wystąpień w czasie I Kongresu Demograficznego w Polsce, który odbywał się w okresie 15 września 2001 r. 26 listopada 2002 r. pod głównym tytułem Polska a Europa. Procesy demograficzne u progu XXI wieku. Kongres został zorganizowany z inicjatywy Rządowej Rady Ludnościowej przy współudziale: Polskiego Towarzystwa Demograficznego, Komitetu Nauk Demograficznych PAN, Głównego urzędu Statystycznego i United Nations Development Programme. Patronat nad Kongresem objął Prezydent RP Pan Aleksander Kwaśniewski.