Błękitne orchidee

Blue Orchids
83-86133-03-1
powieść, romans
colezanka

Na tę noc czekają wszyscy - widzowie, krytyka i wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że musical, zrealizowany na podstawie "Doktora Żywago", będzie prawdziwym wydarzeniem artystycznym. Na tę noc czekają zwłaszcza dwie kobiety - Valentina i Orchid Lederer, dwie sieroty, które wychowały się wspólnie i były sobie bliskie jak rodzone siostry. Były, bo sukces dziewcząt oddalił je od siebie; w ich związek wkradła się rywalizacja, która doprowadziła do jawnej wrogości. Po latach Valentina i Orchid mają spotkać się na premierze "Doktora Żywago" - pierwsza jest gwiazdą przedstawienia, druga autorką scenariusza i odtwórczynią drugoplanowej roli.

[Da Capo, 1994]

betina360 | 2016-06-10
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Valentina i Orchid to dwie sieroty ktore wychowaly sie wspolnie jak siostry. Odniosly sukces zawiazujac zespol muzyczny blekitne orchidee. Gdy dorosly wzajemna rywalizacja sporo namieszala w ich zyciu i je oddalila. Lecz taka wiez ktora laczy obie nie jest latwa do zerwania o czym niebawem sie przekonuja. Ksiazka bardzo wciaga i caly czas sie cos dzieje a postaci w niej jest sporo.

Gorzata | 2015-05-25
Przeczytana: maj 2015