Toksyczni koledzy. Jak postępować z trudnymi współpracownikami

Tłumaczenie: Paweł Luboński
Seria: Psychologia na Co Dzień
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Toxic coworkers : how to deal with dysfunctional people on the job
poradniki
czupirek

Każdy z nas ma w pracy do czynienia z kimś "trudnym", z osobą, co do której można mieć pewność, że z byle powodu wybuchnie, obrazi się lub powie coś zupełnie niestosownego. Ktoś pomyśli: "Ten gość jest po prostu stuknięty" - i zapewne będzie miał rację. Znaczna część takich współpracowników, z którymi nie sposób się dogadać, rzeczywiście cierpi na rozwinięte zaburzenia osobowości. W tej...

W tej książce autorzy uczą nas rozpoznawać powszechnie występujące typy problemów lub zaburzeń osobowościowych, pomagają nam zrozumieć ich źródła i wypracować sposób postępowania z takimi ludźmi. Kiedy więc następnym razem przyczepi się do ciebie narcyz z recepcji albo będziesz czegoś pilnie potrzebował od schizoidalnego osobnika zarządzającego magazynem, będziesz wiedział, jak się zachować, by osiągnąć cel.

_Chimena_ | 2017-09-14
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

W książce został bardzo ciekawie poruszony problem zaburzeń osobowości. Książka nikogo nie potępia, a pokazuje, jak radzić sobie z osobami, których ten problem dotknął. Takich ludzi nie wolno stygmatyzować, sądzę, ale nie można pozwolić, aby zawładnęli naszym życiem. Czytałam ją z zaciekawieniem i sądzę, że sięgnę po podobną literaturę w najbliższej przyszłości.

mroowkojad | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Pouczająca, z opisem zaburzeń osobowości oraz z propozycją sposobów jak radzić sobie z osobami wszelkiego rodzaju, właśnie o takich zaburzeniach.

Dullahan | 2018-03-22
Na półkach: Non fiction, Przeczytane