Dziewiąty pierwiastek

Wydawnictwo: Elipsa
Det niende prinsipp
kryminał, Egipt, tajemnica, ezoteryka
piotrex

Fredric Drum przebywa w Egipcie. Pozornie zupełnie bez przyczyny zostaje uwikłany w zagadkę, która doprowadza go niemalże na skraj szaleństwa. W grę wchodzą śmierć i życie, historia antyczna, Piramida Cheopsa, mumie i niewyjaśnione morderstwa. Klasyczny kryminał w stylu Nygardshauga porusza takie kwestie jak mistyczne doznania czy wiedza ezoteryczna.
Napięcie aż do ostatniej strony gwarantowane.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kasia | 2016-02-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2016

Tym razem Fredric rozwiązuje zagadkę kryminalną w Kairze. Chociaż wizytę w rozpoczyna w Aleksandrii. Można powiedzieć, że żadne z miast nie przywitało go z otwartymi ramionami.
Czytając, można się jeszcze zastanowić czy po Kairze turyści mogą tak beztrosko podróżować. Kiedyś zwiedzanie Egiptu było moim marzeniem do spełnienia, na razie to chyba tylko marzenie.
Zaraz sięgam po kolejny tom.

ejotek | 2012-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Najlepsza z dotychczas przeczytanych czterech książek z tej serii! Super się czyta. Może dlatego, że byłam w Egipcie, w Kairze, pod piramidami, na bazarze i widziałam Miasto Umarłych. Czytając oczami wyobraźni przenosiłam się ponownie w tamte miejsca. Akcja bardzo szybka, ciekawie ułożona intrygująca zagadka z typowym dla autora niesamowitym zakończeniem. Polecam!

lovereading | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016