Kremlowska księga zamachów.

Tłumaczenie: Jadwiga M. Jędrzejewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Od Lenina do Jelcyna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Vożdi na muške.
83-7180-199-8
historia
asia

Wodzowie rewolucji 1917 roku, działacze partyjni wysokiego szczebla, szefowie państwa najpierw radzieckiego, a potem rosyjskiego - mimo rozbudowanego systemu ochrony - nie zawsze mogli ustrzec się przed zamachami na swoje życie. Do aktów przemocy wobec kremlowskich przywódców uciekali się zarówno ich przeciwnicy ideowi, jak i ludzie niezrównoważeni psychicznie. Poznajemy szczegółowo nie tylko przebieg wydarzeń, lecz także ich kulisy, cyniczne rozgrywki personalne, przygotowania do akcji, różne wersje wypadków, motywy sprawców oraz ich losy po ujęciu przez służby bezpieczeństwa.

Zielin | 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Bardzo ciekawa książka, przedstawiająca kulisy zamachów i innych incydentów wokół najważniejszych prominentów władzy ZSRR. Bez zbędnych opisów i owijania w bawełnę. Autorska analiza wydarzeń w oparciu na znane fakty, protokoły przesłuchań i doniesienia prasowe.

Tomasz Kwasik | 2014-06-07
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka