Burbonowie pozbawieni tronu

83-7052-638-1
Burbonowie, historia
historyczna
bursian

Sytuacja w Hiszpanii pod koniec XX wieku jest wyjątkowa w historii. Dom Burbonów jest nie tylko najstarszą dynastią w Europie, lecz równocześnie jedyną, która w ciągu niespełna półtora wieku czterokrotnie była detronizowana - w osobach Karola IV, Ferdynanda VII, Izabeli II i Alfonsa XIII - i trzykrotnie wracała na tron.Po raz pierwszy koronę dla dynastii odzyskał Ferdynand VII w 1814 roku, po raz drugi Alfons XII w 1875 i wreszcie Juan Carlos I w roku 1975, dokładnie sto lat po swoim pradziadku.

Maryann | 2014-04-09
Adrian | 2012-07-22