7 sposobów na rozplątanie życia. Grzechy główne dziś

978-83-89016-85-0
grzechy główne
religia
czupirek

Człowiek współczesny przeświadczony jest, że grzechy główne to grzechy największe ze wszystkich. Doświadczenie autora jako spowiednika i duszpasterza oraz idący za tym wysyłek rozumienia człowieka doprowadziły go do wniosku, że obecność pojęcia grzechów głównych w naszej religijnej mentalności czyni wiele zła. Kształtuje ona obraz Boga nakładającego na swych wyznawców ciężar ponad...

Doświadczenie autora jako spowiednika i duszpasterza oraz idący za tym wysyłek rozumienia człowieka doprowadziły go do wniosku, że obecność pojęcia grzechów głównych w naszej religijnej mentalności czyni wiele zła. Kształtuje ona obraz Boga nakładającego na swych wyznawców ciężar ponad siły.
Dlatego właśnie autor przygląda się bliżej siedmiu grzechom głównym. Zadaje pytanie, na ile katalog ten jest dziś aktualny. Na ile wskazuje na rzeczywiste grzechy, a na ile wprowadza nas w błąd, sugerując grzeszność w tym, co wcale złe nie jest. Według autora nie wszystko o czym myślimy, że jest grzechem, jest nim w rzeczywistości. Książka jest zachętą, abyt spróbować uwierzyć, że nie jestem zły, tylko po prostu, czasem nie radzę sobie z tym, co przeżywam, z tym, co jest we mnie obecne.

gelinde | 2014-06-30
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Po co kościół wymyśla kolejne wyliczanki? Dla mnie to powielanie Dekalogu i utrudnianie życia swoim członkom a co gorsza odstraszanie dzieci (głównie tych przygotowujących się do I Komunii Św.) od wiary.

Meg | 2014-12-28

Jestem pod wrażeniem kazań tego byłego zakonnika. Obie książki są zapisem kazań, które wszystkie można znaleźć w internecie. To kazania człowieka, który się nie wywyższa, jest pełen pokory i szacunku dla drugiego człowieka Treść książek i kazań ma dużo elementów psychoedukacji, czyli jak żyć ze sobą i innymi, żeby być szczęśliwym, jak zrozumieć siebie, jak kształtować relacje z innymi i z Bogiem. Polecam zwłaszcza osobom, które są wierzące, ale nie akceptują działań i postaw kościoła i księży.

sia | 2013-01-22
czupirek | 2011-03-19