Zgłosuj na książki roku 2017

Czasem trudne, zawsze dobre. Jak zrozumieć i pokochać własne emocje

Seria: Jakość życia
Wydawnictwo: Charaktery
emocje
poradniki
Palia

Budują lub niszczą. Służą lub rządzą. Kołyszą lub targają. Szepczą lub krzyczą. Unoszą lub depczą. Czasem przyjemne, czasem trudne. Zawsze bliskie i ważne. Nasze emocje. Jacek Krzysztofowicz zaprasza nas do bliższego zapoznania się i zaprzyjaźnienia ze światem naszych trudniejszych emocji: złością, smutkiem, bólem, gniewem, lękiem, wstydem, bezsilnością. Doświadczony terapeuta proponuje,...

Jacek Krzysztofowicz zaprasza nas do bliższego zapoznania się i zaprzyjaźnienia ze światem naszych trudniejszych emocji: złością, smutkiem, bólem, gniewem, lękiem, wstydem, bezsilnością. Doświadczony terapeuta proponuje, byśmy traktowali je, jak powierzoną naszej trosce gromadkę podopiecznych. Każdy z nich ma inną przeszłość, witalność, siłę przebicia, wrażliwość i potrzeby. Niektórzy są kłopotliwi, ale żaden nie jest zły. Każdy domaga się uwagi, troski, indywidualnego potraktowania, miłości, zrozumienia. Dopiero wtedy zaczną z nami współpracować i obdarzać tym, co w nich najlepsze.

źródło opisu: http://sklep.charaktery.eu/czasem-trudne-zawsze-dobre.html

źródło okładki: http://sklep.charaktery.eu/czasem-trudne-zawsze-dobre.html

almos | 2017-12-24
Przeczytana: 12 listopada 2017

Książka o trudnych uczuciach: złości, smutku, lęku i im podobnych. O ich rozpoznawaniu, akceptacji, przeżywaniu. Bo wg autora wszystkie uczucia są dobre, ale niektóre trudniej się przeżywa. Zaś ich unikanie, wypieranie czy negowanie, kończy się źle, chorobami, problemami emocjonalnymi, trudnościami w życiu. Ważna książka w czasach, gdy rządzi rozum a emocje spychane są na dalszy plan.

Zaczyna Krzysztofowicz od tego, że obecnie, w erze triumfu rozumu, nie rozmawiamy o swoich uczuciach, wręcz „pozbawiliśmy się umiejętności ich zauważania, rozpoznawania i rozumienia.” Już w dzieciństwie dziecko uczy się, iż pewne jego uczucia – smutek, lęk, złość - są nie w porządku, nieakceptowane, i uczy się też że istnieją uczucia 'dobre' i 'złe'”, ale to nie tak. Jak pisze autor: „Nie ma emocji dobrych i złych – są tylko trudne i łatwe w przeżywaniu”. Więcej, wszystkie uczucia są dobre, poza tym „Złość, strach, smutek, rozpacz przychodzą do nas zawsze po coś. Coś ważnego chcą nam przekazać –...

Katrina | 2017-07-03
Na półkach: 2017, Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 03 lipca 2017

Rewelacyjna książka! Napisana prostym językiem (nie tylko dla psychologów), powinna znaleźć się na półce w każdym domu, jako lektura obowiązkowa odnośnie edukacji emocjonalnej. Pozycja numer 1. w dziedzinie psychoedukacji, budująca świadomość własnych odczuć i uświadamiająca problemy idące za kumulowaniem (lub ignorowaniem) emocji. Gorąco polecam!

mona | 2017-06-25

Rewelacyjna książka. Całkowicie zmienia punk widzenia (na emocje). Niesamowita wiedza na temat tego co naprawdę kryje się pod płaszczykiem złości, smutku, lęku.. czy innych emocji.

glasscloud | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

O emocjach można by pisać wiele. Jacek Krzysztofowicz w swojej książce skupia się na tych najtrudniejszych: złości, smutku, lęku, bezsilności... Nie ma tu nic wielce odkrywczego - wszystko to powinno być dla nas oczywiste (i dla wielu zapewne jest), ale czyta się całkiem nieźle. Dla kogoś, kto ma problemy z własnymi emocjami nie będzie ona raczej żadnym remedium, wątpię, czy wystarczy, by "zrozumieć i pokochać własne emocje", ale może być impulsem, by dalej coś w tym kierunku zrobić. Dla kogoś kto takich problemów nie ma (albo tak mu się wydaje) może być dobrą formą "przypomnienia" sobie tego co już o emocjach wie - w końcu nawet to co oczywiste czasem znika nam gdzieś z oczu, a gdy chodzi o emocje, tym bardziej nie zawsze myślimy "racjonalnie". Tutaj, w bardzo przystępnej formie mamy zawarte podstawowe informacje w tym temacie, wzbogacone dodatkowo o krótkie anegdotki i cytaty obrazujące to, o czym autor akurat mówi. Jak na tak niewielką objętościowo książeczkę to i tak całkiem...

Jeremy | 2017-12-11
Na półkach: Psychologia, Przeczytane