Book of Bunny Suicides

czarny humor
satyra
angielski
Shar

"The Book of Bunny Suicides": mała, pomarańczowa książeczka o zabójczej dawce czarnego humoru. Na każdej stronie nadzwyczaj pomysłowe króliki dwoją się i troją, aby realizować coraz to nowe pomysły na to, jak zakończyć swój żywot. Tymczasem czytelnik umiera ze śmiechu. Wiele nawiązań kulturowych (parodia sceny z filmu "The Wicker Man" czy też "Dr. Strangelove" Stanley'a Kubricka), zabójcza wręcz pomysłowość małych króliczków, które zrywają ze swoją stereotypową, bajkową, mdłą rolą sympatycznych, niewinnych pluszaków (wszystko może posłużyć jako samobójcze narzędzie: bumerang czy też nawet piłka do gry w krykieta), zaspokoją gusta najbardziej cynicznego czytelnika.

damageshealth | 2012-11-19
TrollBobic | 2012-09-27