Cygańskie życie

Tłumaczenie: Agnieszka Mrozowska
Cykl: Siła amuletu (tom 4)
Wydawnictwo: Videograf
Taterliv
dzasti19

Tania od kilku lat jest szczęśliwą żoną Beniamina i matką dwojga dzieci. Wspólnie z mężem wychowują również sześcioletnią córeczkę Julianny, Heddę. Niestety, jasne włosy dziewczynki zdradzają, że nie jest ich biologicznym dzieckiem. Zazdrosna Rosita, dawna rywalka Tani, donosi policji, że Beniamin ukrywa uprowadzoną niegdyś dziewczynkę. Hedda trafia do domu dziecka, gdzie jest molestowana. Dziewczynka ucieka z placówki i wkrótce trafia do rodziny zastępczej. Bezwzględni opiekunowie zmuszają ją do pracy ponad siły. Na szczęście Beniamin i Tania dowiadują się, gdzie i w jakich warunkach przebywa Hedda. W nocy wykradają pobitą i wygłodzoną dziewczynkę. Chcąc jednak zostać jej prawnymi opiekunami, muszą wyprowadzić się z cygańskiej wioski i rozpocząć normalne, ustabilizowane życie.

bietka | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016