Demokratyczna geneza nacjonalizmu. Intelektualne korzenie ruchu narodowo–demokratycznego

Wydawnictwo: Fronda
83-88747-15-0
historia

Historyk młodego pokolenia odkrywa lewicowe — postępowe, antyklerykalne i społecznie radykalne — źródła polskiego nacjonalizmu. Autor ukazuje mało dotąd znane oblicze ruchu narodowego na przełomie XIX/XX wieku i rekonstruuje ideologię antyliberalnego demokratyzmu. Jego praca jest ostrą krytyką mitów naszej narodowej i antynarodowej historiografii.

wladcalasow | 2016-09-10

Dobra książka z czasów kiedy Fronda nie była jeszcze tym, czym jest teraz ;-) Polecam wszystkim piewcom kapitalizmu, wolnego rynku, pogromców komuny w szeregach "narodowców" i sezonowym miłośnikom Romana Dmowskiego. Książka przedstawia ważne, lecz pomijane korzenie Narodowej Demokracji.

Rigor | 2015-06-07
pipin | 2011-07-21