Kupiec

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Wiatr Nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Hokeren
Elena

Książka Elise zostaje wydana w języku norweskim. Robotnice w fabryce wyrywają ją sobie z rąk i głośno się zastanawiają, kto może być autorem. Dyrektor wydawnictwa zapala się do pomysłu nowej książki i wypłaca Elise dwadzieścia koron zaliczki, mimo że Elise nie napisała jeszcze nawet jednego słowa. Emanuela natomiast całkowicie pochłaniają przygotowania do otwarcia własnego sklepu. - To prawda,...

- To prawda, Elise - powiedział Kristian. - Peder zagadywał każdego, tak że w końcu każdy coś kupił, byle tylko dał mu spokój.
Włożył rękę do kieszeni i wyciągnął dłoń pełną monet.
- Niektórzy przychodzili tylko popatrzeć, ale Peder tak ciekawie opowiadał, że zostawali, żeby go słuchać. Jakaś kobieta kupiła garnek, mimo że przyszła tylko po trzepaczkę. Gdyby Peder nie musiał chodzić do szkoły, sprzedałby wszystko.
Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają.

Kamila Bednorz | 2016-03-02
brandseld | 2015-10-23