To "Zośki" wiara! Gawęda o Harcerskim Batalionie Armii Krajowej "Zośka"

Cykl: Wierna Rzeka Harcerstwa (tom 4)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
harcerstwo, zośka
historyczna

Autorka rozszyfrowuje tajemnicę najmłodszego powstańca spoczywającego na kwaterze Zośki Jędrusia i prezentuje sylwetki szarych żołnierzy, których nie wzięła na skrzydła legenda. Książkę zamyka opowieść o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, poecie-bohaterze Batalionu Zośka , kompanii Rudy , plutonu Alek .

Niltalwen | 2014-11-01

Nie lubię czytać książek Barbary Wachowicz. Sięgam po nie, bo sam tytuł i założenia są pociągające. Fantastycznie, że ktoś napisał cały cykl książek z biografiami tych najbardziej znanych, dzięki temu możemy poznać ich życie lepiej.
Ale. Właśnie. Poznać ich lepiej? Przez sposób pisania pani Wachowicz właśnie nie jest tak łatwo ich poznać. Bo pani Wachowicz prowadzi formę pisania "zapychania stron" informacjami zupełnie zbędnymi.
Rozumiem, że miejsce urodzenia, rodzice, rodzeństwo, sposób wychowania itd to są istotne informacje!
Ale w każdym życiorysie jest (przykładowo) jakaś cioteczka siódma woda po kisielu, która lubiła ich odwiedzać w domu rodzinnym. Więc o cioteczce, skoro była gościem coniedzielnej kawy, trzeba poświęcić co najmniej 10 stron. A ona chodziła do szkoły, którą również skończył wybitny malarz więc kolejne 10 stron na temat jego prac z uwzględnieniem oczywiście zdjęć obrazu. A te obrazy możemy oglądać dziś w galerii tego i tego miasta. A to miasto szczyci się tym,...

missWatson92 | 2016-07-14
jzmigrod | 2016-04-11