Don't dig the grave for me
Nie, kopcie, mi, grobu
dona

Zawartość zbioru: * Hiena * Serce starego Garfielda * Człowiek leżący na ziemi * Umarli pamiętają * Nie kopcie mi grobu * Dzika woda * Hiszpańskie złoto na diabelskim koniu * Bębny w Górach Zachodzącego Słońca * Dzieci nocy * W lesie Villefere * Wąż ze snu Późną nocą Kirowan zbudzony ze snu pukaniem do drzwi zastaje za nimi swojego przyjaciela Dr. Johna Conrada. Gość opowiada mu...

Zawartość zbioru:
* Hiena
* Serce starego Garfielda
* Człowiek leżący na ziemi
* Umarli pamiętają
* Nie kopcie mi grobu
* Dzika woda
* Hiszpańskie złoto na diabelskim koniu
* Bębny w Górach Zachodzącego Słońca
* Dzieci nocy
* W lesie Villefere
* Wąż ze snu
Późną nocą Kirowan zbudzony ze snu pukaniem do drzwi zastaje za nimi swojego przyjaciela Dr. Johna Conrada. Gość opowiada mu historię o zmarłym tego wieczoru człowieku, Johnie Greenlanie, który rzekomo był czarnoksiężnikiem i praktykował czarną magię. Stary człowiek nim umarł poprosił doktora o dziwną przysługę zostawiając wskazówkę, co należy zrobić z jego ciałem. Przyjaciele związani przysięgą postanawiają wypełnić ostatnią wolę zmarłego.
Klimat opowiadania można porównać z twórczością Lovecrafta - odnajdujemy tu wiele mistycznych miejsc i starożytnych Bogów. "Nie ma Boga ponad zło, nie ma światła ponad ciemnością, nie ma nadziei ponad potępieniem..."

Jagna | 2013-01-25
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2013

Okładka straszna, tragiczna, odrzucająca - aż się chce zapytać co autor miał na myśli. Mimo wszystko przyciągnęła mój wzrok na styczniowej wymianie książek, nie dałam się pierwszemu wrażeniu i z zainteresowaniem sięgnęłam do wnętrza.

Zestaw opowiadań dosyć dobry, ciut nietypowy; trafiły się nawet westernowe klimaty i dwie historie miłosne.

Według mnie na szczególną uwagę zasługuje mroczna opowieść "Dzieci nocy" o kilku angielskich dżentelmenach, którzy w wyniku antropologicznej dyskusji zupełnie przypadkowo trafiają na trop nieznanej dotąd rasy dzikich stworzeń, które zamieszkiwały wyspy brytyjskie jeszcze przed pojawieniem się Wikingów. Leje się krew, latają flaki - może to nie jest to co tygryski lubią najbardziej, ale sposób podania już jak najbardziej.

tomasz | 2016-01-31
Na półkach: HORROR, POSIADAM, Przeczytane