Wyzwanie czytelnicze LC

978-83-207-1682-9
USA, prezydent, historia
historia
Łukasz Kuć

Publikacja ta to fascynująca literatura faktu - biografie wszystkich 43 prezydentów, a jednocześnie zapis ponad 200-letniej historii państwa, które z ubogiej kolonii brytyjskiej stało się pierwszą potęgą świata. Autor dysponując ogromną wiedzą przedstawił z encyklopedyczną dokładnością nie tylko najważniejsze wydarzenia i postacie, ale włączył w tok swej opowieści także zwykle pomijane ciekawostki i anegdoty. Jego gawędziarski talent sprawił zaś, że czytelnik otrzymuje barwną, zajmującą i jednocześnie rzetelną lekturę.

Wilma | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Od dawna przymierzałam się do rozszerzenia swojej wiedzy na temat historii USA. Muszę powiedzieć, że ta pozycja tylko mnie zachęciła do dalszego zgłębiania tematu. Dobrze się stało, że zaczęłam od książki ukazującej przekrojowo historię Stanów poprzez osoby kolejnych prezydentów. Teraz będę szukać pojedynczych biografii i książek opisujących poszczególne epoki. Ta pozycja to coś w rodzaju poczetu królów, tyle że we współcześniejszym wydaniu. Nie da się tego połknąć na raz, ale można czytać kawałkami, dzięki czemu w głowie powstaje pełny obraz. Polecam.

Robert Sikora | 2018-08-12
Przeczytana: 2012 rok

Niezwykle ciekawie opisana życiorysy prezydentów Stanów Zjednoczonych. Pomimo, że jest to gruby tom, to czyta się go jednym tchem. Doskonały język i pogodzenie danych historycznych z pasjonującym opowiadaniem.

tomsn | 2011-07-16
Przeczytana: 01 lipca 2011

Solidne publicystyczne opracowanie - autor pisze wyraźnie z pozycji dyskursu materialistycznego, z punktu widzenia socjalistycznego. Według mnie nie tylko nie przekreśla to książki, ale wręcz wzbogaca, jako świadectwo epoki.

GochaZet | 2018-01-08
ZielonaPoziomka | 2015-08-12