Historia Polski do 1505

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
megiddovl

Elevander | 2013-06-16
Przeczytana: czerwiec 2012

Niezły podręcznik dziejów Polski średniowiecznej. Zwięzły - to na pewno zaleta. Dla zainteresowanych bardziej szczegółową narracją odpowiedniejszy będzie z pewnością Szczur, niemniej dla tych, którzy chcą mieć tylko pewien ogląd sytuacji (albo na szybko muszą się czegoś nauczyć, bo jutro egzamin), stary dobry Wyrozumski wystarczy. Z pewnością wadą tej książki jest już jej pewna nieaktualność, ale cóż... wszystko się starzeje. Ten podręcznik można bardzo łatwo zdobyć w antykwariacie czy na Allegro (ja osobiście kupiłem cały komplet za 5 PLN, czyli po okrągłe 125 groszy za sztukę).

Tomasz Babnis

Torguan | 2018-01-26
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Dość zwięzła książka Historii Polski do XVI wieku. Chociaż styl pisania Prof. Wyrozumskiego w ogóle mi nie pasował. Jak najbardziej dobra książka do powtórki, a nie do zdobywania szczegółowej wiedzy. Dużym autem jest jej popularność oraz duża łatwość, w zdobyciu w bibliotece/antykwariacie. Osobiście kupiłem ją za 10 zł (Wydanie z 1979).

mosadi | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Bardzo popularna książka (często widzę ją u różnych ludzi na półce), ale też dobre, naukowe opracowanie naszej historii do 1505 roku.
Jest to jednak mylące, gdyż książka jest już często nieaktualna, a także, pomimo swej naukowej formy, dość krótka, jak na sześć stuleci historii, którą obejmuje.

Calmin | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, historia
Przeczytana: luty 2011

Krótki i zwięzły podręcznik do historii polski średniowiecznej. Czyta się go szybko, są w nim zawarte podstawowe fakty, w sam raz na egzamin ;)

Axsiu | 2014-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 31 października 2014

Bardzo dobrze, jasno opisane dzieje średniowiecznej Polski. Idealne dla każdego, kto zainteresował się tą częścią historii naszego kraju i chcę nabyć konkretną wiedzę lub chcę się przygotować na konkurs.
Podczas czytania doskwierała mi jedna rzecz - oprócz kilku map, brak jakichkolwiek ilustracji; aż się prosiło o np. czarno-białe ilustracje najsłynniejszych polskich władców. Wtedy dałbym gwiazdkę wyżej.

bastek497 | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, historia

Książka zdecydowanie za krótka, dobra jako literatura uzupełniająca, dobra do nauki w szkole średniej,na studiach jednak nie wystarcza i trzeba sięgnąć po coś więcej.

odoaker | 2012-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2012

Konkretnie i na temat. Dobrze przeczytać przed sprawdzianami/egzaminami z historii Polski średniowiecznej. Dodatkowo książka zawiera opis czasów prehistorycznych na ziemiach dzisiejszej Polski, a także inne informacje przydatne historykowi.

Piotr Solecki | 2011-10-27

Bardzo się to dobrze czytało do egzaminu:)

wampirzyca | 2011-03-18
Przeczytana: 2010 rok

Długie noce przed sprawdzianem z historii.

mezzanotte | 2018-08-12