Pokolenia w niewoli. Historia niewolnictwa w Ameryce Północnej

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Generations of Captivity. A History of African-American Slaves
historia
Łukasz Kuć

Książka Iry Berlina to jedna z ważniejszych syntez prawie trzystu lat dziejów północnoamerykańskiego niewolnictwa. W tej kronice życia codziennego, pracy, kultury i walki o wolność czarnych mieszkańców kontynentu zawarł autor swą wizję cyklicznej współzależności instytucji niewolnictwa od rozwoju gospodarczego i politycznego. Korzystając z wyników najnowszych badań nad historią i tradycją afroamerykańską, pokazał, że kolejne pokolenia, żyjące w różnych warunkach gospodarowania, wyznaczały różne typy niewolnictwa, a przynależność do rasy innej niż biała nie zawsze stawiała człowieka na przegranej pozycji.

źródło opisu: okładka

Trithemius | 2016-07-28