wojna, zachowanie
historyczna
Feanor

Reminiscencje wojenne, próba ukazania zagubienia jednostki w obliczu wojny. Stanisław Grochowiak napisał o Karabinach, że to historia która mogłaby się wydążyć ponieważ przypadki tego rodzaju zdarzały się i zdarzają. Autor chciał przedstawić prawdziwie przede wszystkim motywy i źródła uczuć i czynów. To co decyduje o postępowaniu bohaterów to miłość mężczyzny do kobiety, lęk przed śmiercią i chęć przezwyciężenia śmierci za wszelką cenę, potrzeba wiary w dobro i potrzeba wiary w dobro Boga oraz w optymizm historii.

problem | 2016-11-14
Inspiracja | 2016-11-13