Słuchaj swego serca

Ilona Einwohlt
literatura dziecięca 224 str.
978-83-10-11792-2

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
internat książka interaktywna

Kup książkę

Ciekawy pomysł: książka która może potoczyć się na różne sposoby, która ma kilka zakończeń. To nieco jedna nas z bohaterką, pozwala zobaczyć jaki wpływ na życie mają nasze wybory. Takie książki mogłyby zdarzać się częściej.

Fajna ale zbyt krótka...

Niestety nie przeczytałam jej do końca,chyba jestem za stara na taką fabułę i sposób pisarstwa.Po 80 str. dałam sobie spokój.Mnie osobiście nudziła.

Przypomniałam sobie o tej książce całkiem niedawno. Kiedy pierwszy raz ją czytałam, byłam dużo młodsza. Ciekawiła mnie możliwość pokierowania akcją tak, jak chce tego czytelnik. Jednak po zaznajomieniu się z tą lekturą nie byłam już taka zachwycona. Moje dokonywane w tej książce wybory polegały na tym, że i tak czytałam kolejno każdy z nich - w przeciwnym razie książka...

To było... dziwne. Pierwszy raz czytałam taką książkę, w której sama mam wybierać jak potoczą się losy bohaterki. Ale próbowałam. I tak wybierałam, że skończyłam bardzo szybko.

Kilka miesięcy temu szukałam prezentu urodzinowego dla koleżanki. Tak trafiłam na "Słuchaj swego serca". Określenie powieść interaktywna znajdujące się na okładce, zaintrygowało mnie na tyle, że kupiłam książkę i dla koleżanki, i dla siebie.

Główną bohaterką książki jest Paula. W związku z chorobą matki i faktem, że mieszkanie babci jest za ciasne, dziewczynka musi...

Jednym słowem: Dziwna. Nie przeczytałam całej tylko z jednego powodu. Nie wiedziałam jak. Zaczęłam czytać według wskazówek. Nagle wszystko się poplątało, więc zaczęłam od początku. Tym razem czytałam pokolei. I nagle, co widzę? KONIEC.
Do tego fabuła była nudna. Wolałam poświęcić ten czas jakiejś innej, ciekawszej książce.

Gdy zobaczyłam ją w bibliotece od razu ją wzięłam bez zastanowienia. Czemu? Ze względu na okładkę, przekonanie o lekkości fabuły, a tym bardziej, że zaciekawiło mnie to, iż sami decydujemy co stanie się z bohaterami. Powiem szczerze, że nie wyobrażałam sobie, jak autorka to zrobiła.

Pauli zachorowała matka i przez jakiś nieokreślony czas mieszka u babci. Nagle dowiaduje...

Tę książkę czytałam bardzo krótko. W sam raz na wieczór i gwarantuję, że tego samego wieczoru już tę książkę się odłoży. Ogólnie była bardzo ciekawa ;D.

Co prawda treść nie jest zbyt zachwycająca, ale niesamowite jest to, że po raz pierwszy spotkałam się z książką w której zakończenie nam się nie podoba i bez problemu możemy je zmienić. Pomimo treści uważam, że warto ją przeczytać i zobaczyć jak to jest "pisać" powieść i zmieniać jej przebieg.

Dyskusje

• Z biblioteki
  • Młodzieżowe
  • Moja kolekcja
  • 2009 i wcześniej
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Słuchaj swego serca