Einstein w cytatach

83-7180-013-4
Einstein, cytaty, biografia
popularnonaukowa
Adam

Najciekawsze wypowiedzi Alberta Einsteina na tematy najważniejsze i ważne: o śmierci, rodzinie, przyjaciołach, judaizmie, pacyfizmie, polityce, bogu i nauce. Zostały one wybrane przez wydawcę wielotomowych Pism zebranych Alberta Einsteina, publikowanych przez Uniwersytet w Princeton. Książka zawiera kalendarium życia Einsteina i drzewo genealogiczne jego rodziny, a także dla wygody czytelników...

Książka zawiera kalendarium życia Einsteina i drzewo genealogiczne jego rodziny, a także dla wygody czytelników dwa indeksy - słów kluczowych, które pomogą znaleźć znajome cytaty, oraz indeks rzeczowy pozwalający dotrzeć do tematyki, która szczególnie interesuje czytelnika.

Aneta | 2010-09-18
Przeczytana: lipiec 2010

Uwielbiam gościa, dlatego polecam do przeczytania, wszystko, co kiedykolwiek powiedział i co zostało spisane :) Co do systemu szkolnictwa to zdecydowanie jestem tego samego zdania, że raczej ogłupia i hamuje rozwój, niż przynosi korzyści. Moje ulubione wypowiedzi:
"Jedynym sposobem, by uniknąć zepsucia pod wpływem pochwał-pracować dalej"
"Zadaniem systemu edukacji - kształtowanie niezależnie myślących i działających jednostek, które uznają służbę dobru ogólnemu za najwyższy cel w życiu"
"Wszelkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy"
"Przyczyna konfliktu między nauką a religią - osobowy Bóg"
"Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, ale człowiekiem wartościowym"

Adam | 2010-06-10
Na półkach: Mam na półce, Przeczytane
Przeczytana: 1999 rok

Ciekawy zbiór cytatów samego Einstatina jak i osób wypowiadających się o nim. Bez ekscytacji, ale nudzić nie powinna książka.

Koszykarz23 | 2016-01-05
StaszekPorazka | 2015-08-12