historyczna

Fascynująca opowieść o młodości Jana Grudzińskiego, dowódcy ORF „Orzeł”, który wsławił się brawurową ucieczką z Tallina do Anglii we wrześniu 1939 roku. Napisana w stylu „Znaczy kapitan” Borchardta przez jego najbliższego przyjaciela, Stefana Łaszkiewicza, książka opowiada o pobycie Jana Grudzińskiego w Korpusie Kadetów we Lwowie. To także historia niezwykłej przyjaźni dwojga młodych ludzi,...

Napisana w stylu „Znaczy kapitan” Borchardta przez jego najbliższego przyjaciela, Stefana Łaszkiewicza, książka opowiada o pobycie Jana Grudzińskiego w Korpusie Kadetów we Lwowie. To także historia niezwykłej przyjaźni dwojga młodych ludzi, która przetrwała lata okresu międzywojennego i wojny. To właśnie tam, w Korpusie Kadetów ukształtował się charakter Jana Grudzińskiego, który pozwolił mu podjąć się rzeczy niezwykłych podczas wojny.

źródło opisu: FINNA, 2008

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Adm_Lütjens | 2015-05-25
Przeczytana: 17 maja 2015

Autor Stefan Łaszkiewicz opisuje w swojej książce życie swojego kolegi ze szkolnej ławy - komandora Jana Grudzińskiego.
Tylko w pierwszym rozdziale (bardzo krótkim) jest opisana służba kmdra J. Grudzińskiego od rozpoczęcia wojny do ucieczki z Tallina i rejsu bez map (zostały zarekwirowane) do Wielkiej Brytanii.
Pozostała część książki opowiada o przeżyciach Łaszkiewicza i Grudzińskiego w Korpusie Kadetów, który mieścił się we Lwowie.
Prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego.

Moja ocena: 6.0

Pio | 2012-02-24